Pedagog - Szkoły Okrętowe i Ogólnokształcące CONRADINUM (XVIII Liceum Ogólnokształcące, Technikum nr 18, Branżowa Szkoła I stopnia nr 18)

  • „W poszukiwaniu siebie” Grupa terapeutyczna dla młodzieży

    04.01.2024

    Zapraszamy do udziału w cotygodniowej, grupie terapeutycznej nastolatki / ów, którzy uczęszczają do średnich szkół w Gdańsku. Głównym obszarem naszej pracy jest możliwość rozumienia i nazywania własnych stanów emocjonalnych, tak by mogły być one integralną częścią każdego uczestnika. Podczas grupowej pracy terapeutycznej, uczestnicy będą mieli okazję nie tylko przyglądać się pytaniu „Jakim człowiekiem jestem?”, ale także „W jaki sposób tworzę relację?”.

    Spotkania grupy odbywają się we wtorki w godz. 18:30 – 20:00 w  Gdańskim Ośrodku Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży, ul. Racławicka 17 Spotkania

    Zgłoszenia telefoniczne, bądź osobiście w sekretariacie Gdańskiego Ośrodka Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży – tel. (58) 347 89 30

    Udział w grupie jest nieodpłatny. Maksymalna liczba uczestników to 10 osób.

    czytaj dalej: „W poszukiwaniu siebie” Grupa terapeutyczna dla młodzieży
  • Dziękujemy!

    czytaj dalej: Dziękujemy!
  • V akcja charytatywna Conradinum z Sercem

    Pełne informacje na temat zbiórki : https://pomagam.pl/eftmww


    czytaj dalej: V akcja charytatywna Conradinum z Sercem
  • Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa

    13.10.2023
    czytaj dalej: Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa
  • „Dodać sił” spotkania dla rodziców/opiekunów z Ukrainy przebywających w Gdańsku

    13.10.2023

    Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zaprasza rodziców/opiekunów dzieci z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w mieście, do udziału w bezpłatnych warsztatach z psycholożką. Mają one służyć m.in. wzmocnieniu psychicznemu, emocjonalnemu uczestniczek i uczestników, poprawieniu ich relacji z dziećmi oraz odnalezieniu harmonii w nowej, życiowej sytuacji. Zajęcia startują w środę, 27 września, w Domu Sąsiedzkim „Zakopianka” przy ul. Zakopiańskiej 40 na Siedlcach.
    Migracja jest zawsze trudna, zarówno dla rodziców, jak i dla ich dzieci. Muszą się bowiem odnaleźć w nowej sytuacji. Takie życiowe zmiany często zaburzają rodzinny ład, prowadzą do pogorszenia relacji między rodzicami a dziećmi.

    Zapisz się na wspierające spotkania

    W ramach programu pt. „Dodać Sił”, MOPR przygotował cykl dziesięciu nieodpłatnych spotkań z psycholożką, adresowany do ukraińskich rodziców przebywających w Gdańsku. Odbywać się one będą w Domu Sąsiedzkim „Zakopianka” przy ul. Zakopiańskiej 40 w Gdańsku Siedlcach, w godzinach od 17.00 do 19.00. Pierwsze zajęcia odbędą się w środę 27.09.2023 r. Cykl spotkań zakończy się na początku grudnia. 

    Dodatkowe informacje w języku ukraińskim/polskim: (+48) 515 299 648

    Zadbaj o siebie i relacje z bliskimi

    Podczas spotkań psycholożka z Ukrainy podpowie uczestniczkom i uczestnikom m.in. jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami oraz uczuciami. Doradzi też, jak konstruktywnie rozwiązywać konflikty w rodzinie oraz jak najlepiej wspierać swoje dziecko i rozwijać jego talenty. Podpowie, w jaki sposób poprawić komunikację między rodzicem a dzieckiem oraz jak zachęcić córkę czy syna do współpracy. Specjalistka wyjaśni, jak na co dzień budować harmonijne relacje rodzinne i rówieśnicze.

    Realizacja programu odbywa się przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF). 

    dodac_sil_spotkania_mopr
    czytaj dalej: „Dodać sił” spotkania dla rodziców/opiekunów z Ukrainy przebywających w Gdańsku
  • Rozpoczynamy kolejny sezon grupowych spotkań integracyjnych z psychologiem dla młodzieży/Ми розпочинаємо черговий сезон групових інтеграційних зустрічей з психологом для молоді

    13.10.2023
    UKR
    Ми розпочинаємо черговий сезон групових інтеграційних зустрічей з психологом для молоді.
    Запрошуємо молодих людей з досвідом міграції віком 13-18 років 🍀щочетверга о 16.00 (до 17.30) до нашого Центру за адресою: ul. Gdyńskich kosynierów 11 w Gdańsku..
    Під час зустрічі Ви зможете:
    -🍀поговорити про життя в новій країні,
    -🍀зустрітися з людьми зі схожим досвідом,
    -🍀поділитися своїми захопленнями.
    Зустрічі проводяться російською та українською мовами.
    Для участі у зустрічах необхідна згода опікуна/батьків.
    До зустрічі в ЧЕТВЕР о 16:00! (Попередня реєстрація не потрібна).
    Зустріч проведе: психолог Ірина Жинда
    RU
    Мы начинаем очередной сезон групповых интеграционных встреч с психологом для молодежи.
    Мы приглашаем молодых людей с опытом миграции в возрасте 13-18 лет 🍀каждый четверг в 16.00 (до 17.30) в наш Центр по адресу: ul. Gdyńskich kosynierów 11 w Gdańsku..
    На встречах Вы можете:
    -🍀поговорить о жизни в новой стране,
    -🍀познакомиться с людьми с похожим опытом,
    -🍀поделиться своими увлечениями.
    Встречи проводятся на русском и украинском языках.
    Для участия во встречах необходимо согласие опекуна/родителя.
    До встречи в четверг в 16.00! (Предварительная регистрация не требуется).
    Встречу проведет: психолог Ирина Жинда
    PL
    Rozpoczynamy kolejny sezon grupowych spotkań integracyjnych z psychologiem dla młodzieży.
    Zapraszamy młodzież z doświadczeniem migracji w wieku 13-18 lat, w każdy czwartek godz. 16.00 (do 17.30) do naszego Centrum przy u. Gdyńskich kosynierów 11 w Gdańsku.
    Spotkania to przestrzeń do:
    -🍀rozmów o życiu w nowym kraju,
    -🍀poznania ludzi z podobnym doświadczeniem;
    -🍀dzielenia się swoimi pasjami.
    Spotkania prowadzone są w języku rosyjskim i ukraińskim.
    Do uczestnictwa w spotkaniach wymagana jest zgoda opiekuna/rodzica.
    Do zobaczenia w 🍀CZWARTEK o 16.00! (nie są wymagane wcześniejsze zapisy).
    prowadzenie: psycholog Iryna Żynda
    czytaj dalej: Rozpoczynamy kolejny sezon grupowych spotkań integracyjnych z psychologiem dla młodzieży/Ми розпочинаємо черговий сезон групових інтеграційних зустрічей з психологом для молоді
  • XIII Dzień Krwiodawstwa

    czytaj dalej: XIII Dzień Krwiodawstwa
  • Interwencyjne wsparcie ukraińskich dzieci i młodzieży

    15.04.2023
    czytaj dalej: Interwencyjne wsparcie ukraińskich dzieci i młodzieży
  • XII Dzień Krwiodawstwa w Conradinum

    czytaj dalej: XII Dzień Krwiodawstwa w Conradinum
  • Szukasz pomocy psychologicznej? Odwiedź nową stronę: wsparciewgdansku.pl

    17.03.2023
    Wsparciewgdansku.pl - strona prowadzona przez Fundację FOSA od 2023 roku działa w nowej odsłonie. Osoby szukające pomocy
    z powodu depresji, zaburzeń psychicznych, kryzysu, nerwicy, uzależnień - problemów, które sprawiają trudności życiowe znajdą tu kompleksowe informacje na temat dostępnej w Gdańsku pomocy psychologicznej. 
    ( 14.03.2023 )
    DobraFOSA
    Od lutego 2023 roku strona wsparciewgdansku.pl działa w nowej szacie graficznej, z nowymi funkcjonalnościami, nowymi treściami. Stronę prowadzi na zlecenie Miasta Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA, która prowadzi kilka placówek na terenie Gdańska
    fot. Mat. prasowe Fundacja FOSA

    Zapamiętaj ten adres: wsparciewgdansku.pl  

    Stronę internetową wsparciewgdansku.pl, która wystartowała w 2020 roku, powinien znać każdy mieszkaniec naszego miasta, żeby w razie kryzysu wiedzieć, gdzie szukać pomocy dla siebie, rodziny czy znajomych. W Gdańsku, podobnie jak w całej Polsce, na wizytę w poradni psychologicznej na NFZ czeka się nawet kilkanaście miesięcy - warto wiedzieć, że jest miejsce, w którym otrzymamy wsparcie i informacje o wszystkich dostępnych formach pomocy i punktach jej udzielania w Gdańsku. 

    - Stronę prowadzi na zlecenie Miasta Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA prowadząca kilka placówek na terenie Gdańska - mówi Daria Stankiewicz, koordynatorka Punktu Informacyjno Konsultacyjnego w Gdańsku, także prowadzonego przez FOSĘ.  - Od lutego tego roku strona wystartowała w nowej szacie graficznej, z nowymi funkcjonalnościami, nowymi treściami. Jest bardziej przyjazna, dostosowana do potrzeb osób, które szukają tego rodzaju pomocy, nowocześniejsza, bogatsza i aktualna. 

    Modernizacja strony objęła też uaktualnienie bazy danych z ofertą wsparcia w obszarze zdrowia psychicznego. Baza jest tworzona na podstawie danych zebranych od podmiotów i innych organizacji działających na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi i regularnie aktualizowana przez pracownika PIK.

    Nowością jest interaktywna mapa Gdańska, na której - po kliknięciu w wybraną dzielnicę - znajdziemy wszystkie działające lokalnie placówki, poradnie, fundacje, punkty Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie udzielające pomocy w obszarze zdrowia psychicznego. Dla osób, które “zgubią się” w ofercie strony w jej górnym menu umożliwiono prostszą możliwość kontaktu - można po prostu zadzwonić przez stronę wybierając z zakładki “Gubisz się w ofercie? Zadzwoń" obszar pomocy, którego szukamy - zdrowie psychiczne, uzależnienia, równe traktowanie. 

    - Doszły też nowe treści, wcześniej nie było na przykład tematu uzależnienie - dodaje Daria Stankiewicz. - W sierpniu ubiegłego roku FOSA zaczęła zajmować się wsparciem osób z tym problemem, od lutego pojawiła się też na stronie pełna ofertą placówek, projektów przez nie prowadzonych, aktualnych adresów dla osob z problemem uzależnienia. Co do bazy musimy stale być czujni, sprawdzać placówki, uzupełniać, bo wiele podmiotów działa w różnych obszarach, realizuje różne projekty i kończy je albo przestaje istnieć. Na szczęście wiele placówek kontaktuje się z nami z własnej inicjatywy z informacją, że na przykład zmieinił się im numer telefonu. Średnio ze strony korzysta ponad 53 tysiące osób rocznie.  

    330600986_594782412180914_7600821154046847377_n

    Warto przypomnieć o Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnym, który działa w Gdańsku od czerwca 2016 roku, a tę usługę dla gdańszczan realizuje także Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA. Placówkę stworzono w ramach „Gdańskiego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2016-2023”. W budynku przy ulicy Chopina 42 w Gdańsku dyżurują psychologowie i terapeuci. 

    - Oferujemy wsparcie krótkoterminowe od jednej do trzech konsultacji - mówi Daria Stankiewicz, koordynatorka PIK-u. - To rozpoznanie problemu, szybkie wsparcie, ale też skierowanie do placówek, które udzielą dalszej pomocy. Nie oferujemy interwencji kryzysowej, od tego jest Centrum Interwencji Kryzysowej, a właśnie konsultację. Trzeba się do nas umówić na wizytę, ale zwykle to dwa - trzy dni oczekiwania, najdłużej tydzień. Jeśli przyjdzie ktoś z ulicy bez wcześniejszego umawiania się, a akurat nie prowadzimy konsultacji, też przyjmiemy. Wszystko bez skierowań i opłat.

    DobryPIK
    czytaj dalej: Szukasz pomocy psychologicznej? Odwiedź nową stronę: wsparciewgdansku.pl
  • Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień, ul. Wrzeszczańska 29 w Gdańsku zaprasza do poradni zdrowego życia na bezpłatne konsultacje

    03.03.2023
    📌Konsultacje z zakresu higieny cyfrowej dla dzieci i młodzieży w wieku 6-18 lat oraz ich rodziców/opiekunów;
    📌Konsultacje z zakresu profilaktyki uzależnień od substancji psychoaktywnych dla młodzieży w wieku 13-18 lat oraz ich rodziców/opiekunów;
    📌Konsultacje w języku ukraińskim dla dzieci i młodzieży w wieku 6-18 lat oraz ich rodziców/opiekunów.
    ✔Gdzie? Spotkania odbywają się w Gdańskim Ośrodku Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień, ul. Wrzeszczańska 29 w Gdańsku
    ✔Jak się umawiać? Prosimy o kontakt telefoniczny (poniedziałek-piątek) w godz. 8-15, pod numerem: 58 320 44 04 lub 669 979 208
    ✔ Zapisy na konsultacje w języku ukraińskim prowadzone są w piątki w godz. 8-15.
    ZAPRASZAMY!

    czytaj dalej: Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień, ul. Wrzeszczańska 29 w Gdańsku zaprasza do poradni zdrowego życia na bezpłatne konsultacje
  • Cyfrowe Centra Edukacji dla dzieci i młodzieży z Ukrainy

    14.02.2023

    Cyfrowe Centra Edukacji dla dzieci i młodzieży z Ukrainy - informacje ze strony gdansk.pl

    czytaj dalej: Cyfrowe Centra Edukacji dla dzieci i młodzieży z Ukrainy
powrót do góry