Pedagog - Szkoły Okrętowe i Ogólnokształcące CONRADINUM (XVIII Liceum Ogólnokształcące, Technikum nr 18, Branżowa Szkoła I stopnia nr 18)

 • V akcja charytatywna Conradinum z Sercem

  Pełne informacje na temat zbiórki : https://pomagam.pl/eftmww


  czytaj dalej: V akcja charytatywna Conradinum z Sercem
 • Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa

  13.10.2023
  czytaj dalej: Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa
 • „Dodać sił” spotkania dla rodziców/opiekunów z Ukrainy przebywających w Gdańsku

  13.10.2023

  Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zaprasza rodziców/opiekunów dzieci z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w mieście, do udziału w bezpłatnych warsztatach z psycholożką. Mają one służyć m.in. wzmocnieniu psychicznemu, emocjonalnemu uczestniczek i uczestników, poprawieniu ich relacji z dziećmi oraz odnalezieniu harmonii w nowej, życiowej sytuacji. Zajęcia startują w środę, 27 września, w Domu Sąsiedzkim „Zakopianka” przy ul. Zakopiańskiej 40 na Siedlcach.
  Migracja jest zawsze trudna, zarówno dla rodziców, jak i dla ich dzieci. Muszą się bowiem odnaleźć w nowej sytuacji. Takie życiowe zmiany często zaburzają rodzinny ład, prowadzą do pogorszenia relacji między rodzicami a dziećmi.

  Zapisz się na wspierające spotkania

  W ramach programu pt. „Dodać Sił”, MOPR przygotował cykl dziesięciu nieodpłatnych spotkań z psycholożką, adresowany do ukraińskich rodziców przebywających w Gdańsku. Odbywać się one będą w Domu Sąsiedzkim „Zakopianka” przy ul. Zakopiańskiej 40 w Gdańsku Siedlcach, w godzinach od 17.00 do 19.00. Pierwsze zajęcia odbędą się w środę 27.09.2023 r. Cykl spotkań zakończy się na początku grudnia. 

  Dodatkowe informacje w języku ukraińskim/polskim: (+48) 515 299 648

  Zadbaj o siebie i relacje z bliskimi

  Podczas spotkań psycholożka z Ukrainy podpowie uczestniczkom i uczestnikom m.in. jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami oraz uczuciami. Doradzi też, jak konstruktywnie rozwiązywać konflikty w rodzinie oraz jak najlepiej wspierać swoje dziecko i rozwijać jego talenty. Podpowie, w jaki sposób poprawić komunikację między rodzicem a dzieckiem oraz jak zachęcić córkę czy syna do współpracy. Specjalistka wyjaśni, jak na co dzień budować harmonijne relacje rodzinne i rówieśnicze.

  Realizacja programu odbywa się przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF). 

  dodac_sil_spotkania_mopr
  czytaj dalej: „Dodać sił” spotkania dla rodziców/opiekunów z Ukrainy przebywających w Gdańsku
 • Rozpoczynamy kolejny sezon grupowych spotkań integracyjnych z psychologiem dla młodzieży/Ми розпочинаємо черговий сезон групових інтеграційних зустрічей з психологом для молоді

  13.10.2023
  UKR
  Ми розпочинаємо черговий сезон групових інтеграційних зустрічей з психологом для молоді.
  Запрошуємо молодих людей з досвідом міграції віком 13-18 років 🍀щочетверга о 16.00 (до 17.30) до нашого Центру за адресою: ul. Gdyńskich kosynierów 11 w Gdańsku..
  Під час зустрічі Ви зможете:
  -🍀поговорити про життя в новій країні,
  -🍀зустрітися з людьми зі схожим досвідом,
  -🍀поділитися своїми захопленнями.
  Зустрічі проводяться російською та українською мовами.
  Для участі у зустрічах необхідна згода опікуна/батьків.
  До зустрічі в ЧЕТВЕР о 16:00! (Попередня реєстрація не потрібна).
  Зустріч проведе: психолог Ірина Жинда
  RU
  Мы начинаем очередной сезон групповых интеграционных встреч с психологом для молодежи.
  Мы приглашаем молодых людей с опытом миграции в возрасте 13-18 лет 🍀каждый четверг в 16.00 (до 17.30) в наш Центр по адресу: ul. Gdyńskich kosynierów 11 w Gdańsku..
  На встречах Вы можете:
  -🍀поговорить о жизни в новой стране,
  -🍀познакомиться с людьми с похожим опытом,
  -🍀поделиться своими увлечениями.
  Встречи проводятся на русском и украинском языках.
  Для участия во встречах необходимо согласие опекуна/родителя.
  До встречи в четверг в 16.00! (Предварительная регистрация не требуется).
  Встречу проведет: психолог Ирина Жинда
  PL
  Rozpoczynamy kolejny sezon grupowych spotkań integracyjnych z psychologiem dla młodzieży.
  Zapraszamy młodzież z doświadczeniem migracji w wieku 13-18 lat, w każdy czwartek godz. 16.00 (do 17.30) do naszego Centrum przy u. Gdyńskich kosynierów 11 w Gdańsku.
  Spotkania to przestrzeń do:
  -🍀rozmów o życiu w nowym kraju,
  -🍀poznania ludzi z podobnym doświadczeniem;
  -🍀dzielenia się swoimi pasjami.
  Spotkania prowadzone są w języku rosyjskim i ukraińskim.
  Do uczestnictwa w spotkaniach wymagana jest zgoda opiekuna/rodzica.
  Do zobaczenia w 🍀CZWARTEK o 16.00! (nie są wymagane wcześniejsze zapisy).
  prowadzenie: psycholog Iryna Żynda
  czytaj dalej: Rozpoczynamy kolejny sezon grupowych spotkań integracyjnych z psychologiem dla młodzieży/Ми розпочинаємо черговий сезон групових інтеграційних зустрічей з психологом для молоді
 • XIII Dzień Krwiodawstwa

  czytaj dalej: XIII Dzień Krwiodawstwa
 • Interwencyjne wsparcie ukraińskich dzieci i młodzieży

  15.04.2023
  czytaj dalej: Interwencyjne wsparcie ukraińskich dzieci i młodzieży
 • XII Dzień Krwiodawstwa w Conradinum

  czytaj dalej: XII Dzień Krwiodawstwa w Conradinum
 • Szukasz pomocy psychologicznej? Odwiedź nową stronę: wsparciewgdansku.pl

  17.03.2023
  Wsparciewgdansku.pl - strona prowadzona przez Fundację FOSA od 2023 roku działa w nowej odsłonie. Osoby szukające pomocy
  z powodu depresji, zaburzeń psychicznych, kryzysu, nerwicy, uzależnień - problemów, które sprawiają trudności życiowe znajdą tu kompleksowe informacje na temat dostępnej w Gdańsku pomocy psychologicznej. 
  ( 14.03.2023 )
  DobraFOSA
  Od lutego 2023 roku strona wsparciewgdansku.pl działa w nowej szacie graficznej, z nowymi funkcjonalnościami, nowymi treściami. Stronę prowadzi na zlecenie Miasta Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA, która prowadzi kilka placówek na terenie Gdańska
  fot. Mat. prasowe Fundacja FOSA

  Zapamiętaj ten adres: wsparciewgdansku.pl  

  Stronę internetową wsparciewgdansku.pl, która wystartowała w 2020 roku, powinien znać każdy mieszkaniec naszego miasta, żeby w razie kryzysu wiedzieć, gdzie szukać pomocy dla siebie, rodziny czy znajomych. W Gdańsku, podobnie jak w całej Polsce, na wizytę w poradni psychologicznej na NFZ czeka się nawet kilkanaście miesięcy - warto wiedzieć, że jest miejsce, w którym otrzymamy wsparcie i informacje o wszystkich dostępnych formach pomocy i punktach jej udzielania w Gdańsku. 

  - Stronę prowadzi na zlecenie Miasta Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA prowadząca kilka placówek na terenie Gdańska - mówi Daria Stankiewicz, koordynatorka Punktu Informacyjno Konsultacyjnego w Gdańsku, także prowadzonego przez FOSĘ.  - Od lutego tego roku strona wystartowała w nowej szacie graficznej, z nowymi funkcjonalnościami, nowymi treściami. Jest bardziej przyjazna, dostosowana do potrzeb osób, które szukają tego rodzaju pomocy, nowocześniejsza, bogatsza i aktualna. 

  Modernizacja strony objęła też uaktualnienie bazy danych z ofertą wsparcia w obszarze zdrowia psychicznego. Baza jest tworzona na podstawie danych zebranych od podmiotów i innych organizacji działających na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi i regularnie aktualizowana przez pracownika PIK.

  Nowością jest interaktywna mapa Gdańska, na której - po kliknięciu w wybraną dzielnicę - znajdziemy wszystkie działające lokalnie placówki, poradnie, fundacje, punkty Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie udzielające pomocy w obszarze zdrowia psychicznego. Dla osób, które “zgubią się” w ofercie strony w jej górnym menu umożliwiono prostszą możliwość kontaktu - można po prostu zadzwonić przez stronę wybierając z zakładki “Gubisz się w ofercie? Zadzwoń" obszar pomocy, którego szukamy - zdrowie psychiczne, uzależnienia, równe traktowanie. 

  - Doszły też nowe treści, wcześniej nie było na przykład tematu uzależnienie - dodaje Daria Stankiewicz. - W sierpniu ubiegłego roku FOSA zaczęła zajmować się wsparciem osób z tym problemem, od lutego pojawiła się też na stronie pełna ofertą placówek, projektów przez nie prowadzonych, aktualnych adresów dla osob z problemem uzależnienia. Co do bazy musimy stale być czujni, sprawdzać placówki, uzupełniać, bo wiele podmiotów działa w różnych obszarach, realizuje różne projekty i kończy je albo przestaje istnieć. Na szczęście wiele placówek kontaktuje się z nami z własnej inicjatywy z informacją, że na przykład zmieinił się im numer telefonu. Średnio ze strony korzysta ponad 53 tysiące osób rocznie.  

  330600986_594782412180914_7600821154046847377_n

  Warto przypomnieć o Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnym, który działa w Gdańsku od czerwca 2016 roku, a tę usługę dla gdańszczan realizuje także Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA. Placówkę stworzono w ramach „Gdańskiego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2016-2023”. W budynku przy ulicy Chopina 42 w Gdańsku dyżurują psychologowie i terapeuci. 

  - Oferujemy wsparcie krótkoterminowe od jednej do trzech konsultacji - mówi Daria Stankiewicz, koordynatorka PIK-u. - To rozpoznanie problemu, szybkie wsparcie, ale też skierowanie do placówek, które udzielą dalszej pomocy. Nie oferujemy interwencji kryzysowej, od tego jest Centrum Interwencji Kryzysowej, a właśnie konsultację. Trzeba się do nas umówić na wizytę, ale zwykle to dwa - trzy dni oczekiwania, najdłużej tydzień. Jeśli przyjdzie ktoś z ulicy bez wcześniejszego umawiania się, a akurat nie prowadzimy konsultacji, też przyjmiemy. Wszystko bez skierowań i opłat.

  DobryPIK
  czytaj dalej: Szukasz pomocy psychologicznej? Odwiedź nową stronę: wsparciewgdansku.pl
 • Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień, ul. Wrzeszczańska 29 w Gdańsku zaprasza do poradni zdrowego życia na bezpłatne konsultacje

  03.03.2023
  📌Konsultacje z zakresu higieny cyfrowej dla dzieci i młodzieży w wieku 6-18 lat oraz ich rodziców/opiekunów;
  📌Konsultacje z zakresu profilaktyki uzależnień od substancji psychoaktywnych dla młodzieży w wieku 13-18 lat oraz ich rodziców/opiekunów;
  📌Konsultacje w języku ukraińskim dla dzieci i młodzieży w wieku 6-18 lat oraz ich rodziców/opiekunów.
  ✔Gdzie? Spotkania odbywają się w Gdańskim Ośrodku Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień, ul. Wrzeszczańska 29 w Gdańsku
  ✔Jak się umawiać? Prosimy o kontakt telefoniczny (poniedziałek-piątek) w godz. 8-15, pod numerem: 58 320 44 04 lub 669 979 208
  ✔ Zapisy na konsultacje w języku ukraińskim prowadzone są w piątki w godz. 8-15.
  ZAPRASZAMY!

  czytaj dalej: Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień, ul. Wrzeszczańska 29 w Gdańsku zaprasza do poradni zdrowego życia na bezpłatne konsultacje
 • Cyfrowe Centra Edukacji dla dzieci i młodzieży z Ukrainy

  14.02.2023

  Cyfrowe Centra Edukacji dla dzieci i młodzieży z Ukrainy - informacje ze strony gdansk.pl

  czytaj dalej: Cyfrowe Centra Edukacji dla dzieci i młodzieży z Ukrainy
 • Bezpłatne obiady dla uczniów

  14.02.2023

  Bezpłatne obiady dla uczniów - informacje ze strony gdansk.pl

  czytaj dalej: Bezpłatne obiady dla uczniów
 • WARSZTATY DOTYCZĄCE TECHNIK EFEKTYWNEGO UCZENIA SIĘ I ZAPAMIĘTYWANIA

  01.12.2022

  Szanowni Państwo,

  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 7 w Gdańsku, ul. Biała 1B w roku szkolnym 2022/2023 organizuje

  WARSZTATY DOTYCZĄCE TECHNIK EFEKTYWNEGO UCZENIA SIĘ I ZAPAMIĘTYWANIA

  Zapisy telefoniczne (58) 341 39 50

  Pedagodzy i Psycholog Szkolny

  SOiT Conradinum

  czytaj dalej: WARSZTATY DOTYCZĄCE TECHNIK EFEKTYWNEGO UCZENIA SIĘ I ZAPAMIĘTYWANIA
powrót do góry