Aktualności
-
Brema i Gdańsk są miastami partnerskimi od 12 kwietnia 1976 roku, co czyni je jednym z najstarszych i najbardziej znaczących współprac samorządowych w Polsce i Niemczech. Partnerstwo to jest przykładem odwagi i wyobraźni lokalnych liderów, którzy potrafią wyprzedzać wielką politykę i zmieniać bieg historii. W ciągu 50 lat współpracy miasta te łączyły się w duchu porozumienia, solidarności i wspólnej troski o europejskie wartości. Z okazji okrągłego jubileuszu współpracy, z inicjatywy nauczycielek Elżbiety Kabat i Barbary Bech Szkoły Okrętowe i Techniczne "Conradinum" przygotowały pamiątkę w formie modelu mostu będącego symbolem tego partnerstwa i współpracy zaprojektowanego przez nauczycieli Marka Kunickiego i Juranda Dekowskiego, oraz wydrukowany na drukarce 3 D.Upominek został przekazany Wydziałowi Edukacji UM w Gdańsku przez ucznia Conradinum Andrzeja Galińskiego z klasy 4E.czytaj dalej: Z okazji okrągłego jubileuszu współpracy między miastami partnerskimi - Bremą i Gdańskiem...
-
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/26
Uroczyste ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2025/2026 odbędzie się w piątek 26 czerwca o godzinie 9.00 na placu apelowym - obok boiska.
Przypominamy, że obowiązuje strój galowy conradinowski (mundur - spodnie mundurowe, marynarka, biała koszula, czarny lub granatowy jednolity krawat oraz eleganckie obuwie).Do zobaczenia :)
czytaj dalej: Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/26 -
Stypendia - informacje
STYPENDIUM PREZYDENTA MIASTA GDAŃSKA
Wniosek w wersji papierowej wypełniony z Wychowawcą pismem komputerowym + wniosek w wersji elektronicznej (edytowalny) + oświadczenie do wypłaty stypendium
kategoria I -najlepszy maturzysta
Stypendium może otrzymać absolwent szkoły ponadpodstawowej z terenu Gminy Miasta Gdańska, który: uzyskał najwyższy średni wynik procentowy w danej szkole z egzaminu maturalnego z części obowiązkowej i jednego przedmiotu dodatkowego liczony łącznie oraz uzyskał udokumentowane osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej, w tym na rzecz środowiska szkolnego, w szczególności w formie wolontariatu oraz spełnia jeden z poniższych warunków:
- jest laureatem lub finalistą olimpiady na szczeblu międzynarodowym lub ogólnopolskim
- osiągnął I, II lub III miejsce w konkursie międzynarodowym lub ogólnopolskim
- jest zwycięzcą tj. osiągnął I miejsce w konkursie lub turnieju wojewódzkim.
kategoria II osiągnięcia międzynarodowe lub ogólnopolskie
Stypendium może otrzymać uczeń, który uzyskał osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej, w tym na rzecz środowiska szkolnego, w szczególności w formie wolontariatu oraz uzyskał średnią z ocen co najmniej:
czytaj dalej: Stypendia - informacje -
-
-
-
-
CONRADINUM MISTRZEM GDAŃSKA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W BOWLINGU
Mamy to
CONRADINUM MISTRZEM GDAŃSKA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W BOWLINGU

Ten zaszczytny tytuł wywalczyła nam reprezentacja Conradinum w składzie: Jagoda Suska z 2Bm, Agata Pałka z 3A., Patrycja Owsiankoz 4M. Bartosz Bladowski z 4B, Sviatoslav Susolz 4B i Adam Radka z 4B
Gratulujemy
Zdjęcia, informację i zwycieską ekipę zawdzięczamy p. Andrzejowi Włodarskiemu- dziękujemyczytaj dalej: CONRADINUM MISTRZEM GDAŃSKA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W BOWLINGU -
Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców
Obrona Cywilna. W tym roku 79 bezpłatnych szkoleń dla mieszkańców
czytaj dalej: Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców -
Zaproszenie na Dzień Otwarty RMG
Szanowni Państwo,serdecznie zapraszam Państwa wraz z rodzinami, przyjaciółmi i znajomymi na Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska, który odbędzie się 13 czerwca 2026 r. w godzinach 10:00–14:00 w Nowym Ratuszu (ul. Wały Jagiellońskie 1).Będzie to wyjątkowa okazja do zwiedzenia zabytkowego budynku Nowego Ratusza w towarzystwie licencjonowanych przewodników PTTK oraz do spotkania z Radnymi Miasta Gdańska.Na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W programie m.in. pokazy służb mundurowych na dziedzińcu, możliwość treningu na ergometrach wioślarskich oraz liczne strefy tematyczne przygotowane przez instytucje i organizacje, takie jak m.in. Gdański Ogród Zoologiczny, Zakład Utylizacyjny, Biuro Rozwoju Gdańska, Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska oraz VisitGdańsk.Nie zabraknie również smakowitych niespodzianek w postaci popcornu i waty cukrowej, a najmłodsi będą mogli skorzystać z bezpiecznych i kolorowych „dmuchańców”. Dodatkowych wrażeń dostarczą koncerty młodych artystów z Pałacu Młodzieży.Zachęcam również do dołączenia do wydarzenia na Facebooku: https://tiny.pl/6r3_rc3htDo zobaczenia w sobotę 13 czerwca!czytaj dalej: Zaproszenie na Dzień Otwarty RMGAgnieszka OwczarczakPrzewodnicząca Rady Miasta Gdańska -
-



