Opis dostępności architektonicznej budynku Szkół Okrętowych i Technicznych Conradinum

(stan na dzień 01.03.2022r. )

Lokalizacja i dojazd

Budynek SOiT Conradinum znajduje się na ul. Grzegorza Piramowicza, blisko alei Zwycięstwa w Gdańsku Wrzeszczu.

Najbliżej (140 metrów) od nich znajduje się przystanek tramwajowy POLITECHNIKA 02, do którego dojście realizowane jest przez przejście naziemne bez sygnalizacji świetlnej. Różnica wysokości na ciągach pieszych nie przekracza 4 centymetrów.

Najbliższy przystanek Szybkiej Kolei Miejskiej SKM Politechnika jest wyposażony w windę ułatwiającą dotarcie z i na peron.

Trasa z przystanku SKM do bursy lub szkoły mierzy 650 m i wymusza dwukrotne przejście przez boczne ulice na przejściach dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej. Różnica wysokości na ciągach pieszych nie przekracza 4 centymetrów.

Budynek SOiT Conradinum

Przed wejściem do budynku znajduje się brama z przejściem o szerokości 86 centymetrów, za nią wysokie schody (10 stopni o wysokości pow. 17 centymetrów każdy) z trudnodostępnymi poręczami. Drzwi wejściowe o szerokości pow. 90 centymetrów. Dalej schody wewnętrzne (11
stopni o wysokości do 17 centymetrów każdy) z poręczami po obu stronach oraz druga para drzwi o szerokości 75 centymetrów.

Wyjście ze szkoły na teren parkingu i teren zielony ma schody o trzech stopniach po 15 centymetrów wysokości, bez poręczy.

Komunikacje między piętrami zapewniają dwie klatki schodowe, każda z nich ze stopniami schodów o wysokości do 15 centymetrów każdy i przynajmniej jednym spocznikiem oraz poręczami. W budynku nie ma windy.


Przejście między zabytkową częścią budynku a prawym skrzydłem wymaga przejścia 5 schodów o wysokości 15 centymetrów, przy których znajdują się poręcze.


Wejście do każdej z sal lekcyjnych ma drzwi jednoskrzydłowe o szerokość większą niż 90 centymetrów. Każda z sal ma oznaczenie i opis w czarnodruku. Klamki są na wysokości mniejszej niż 90 centymetrów. Wysokość stołów w klasach wynosi ponad 70 centymetrów. Krzesła z oparciem pozbawione są podłokietników.

Na każdym piętrze budynku znajdują się osobne toalety dla kobiet i mężczyzn, żadna z nich nie jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Łącznik z budynkiem bursy posiada drzwi o szerokości ponad 90 centymetrów oraz strome schody (9 stopni po 17 centymetrów każdy).