Brema i Gdańsk są miastami partnerskimi od 12 kwietnia 1976 roku, co czyni je jednym z najstarszych i najbardziej znaczących współprac samorządowych w Polsce i Niemczech. Partnerstwo to jest przykładem odwagi i wyobraźni lokalnych liderów, którzy potrafią wyprzedzać wielką politykę i zmieniać bieg historii. W ciągu 50 lat współpracy miasta te łączyły się w duchu porozumienia, solidarności i wspólnej troski o europejskie wartości. Z okazji okrągłego jubileuszu współpracy, z inicjatywy nauczycielek Elżbiety Kabat i Barbary Bech Szkoły Okrętowe i Techniczne "Conradinum" przygotowały pamiątkę w formie modelu mostu będącego symbolem tego partnerstwa i współpracy zaprojektowanego przez nauczycieli Marka Kunickiego i Juranda Dekowskiego, oraz wydrukowany na drukarce 3 D.
Upominek został przekazany Wydziałowi Edukacji UM w Gdańsku przez ucznia Conradinum Andrzeja Galińskiego z klasy 4E.
Zdjęcia przysłali p. Elzbieta Kabat i Andrzej Galiński z 4E, tekst - p. Barbara Bech- dziękujemy.