Wydarzenie realizowane jest w ramach cyklu spotkań Akademii Zdrowego Życia – Akademia Rodzica o wybranych zagrożeniach w okresie dojrzewania nastolatków. Celem wykładu jest rozwój wiedzy o tym, jak wspierać młodzież w takich sytuacjach oraz kiedy należy udać się po pomoc do specjalisty. Na co zwrócić uwagę, aby usłyszeć na czas to, z czym zmaga się młody człowiek, który doświadcza poczucia bezradności i braku sensu w codziennym życiu.

Wykład poprowadzi dr n. med. Anita Sumiła - psychiatra dzieci i młodzieży, psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz psychotraumatolog. Kieruje Fundacją Wspierania Dzieci i Rodzin, pod której opieką pozostają pacjenci w trakcie diagnozy oraz psychoterapii grupowej i indywidualnej.

Spotkanie ma charakter otwarty i nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. Wystarczy wejść na platformę ZOOM i wpisać poniższe dane:
Meeting ID: 926 6395 2054
Passcode: 786108

Po wykładzie będzie możliwość wzięcia udziału w dyskusji ze specjalistami pracującymi w Poradni Zdrowego Życia. Świadczy ona pomoc konsultacyjną w sprawach wczesnej interwencji w obszarze nadmiernego korzystania z urządzeń cyfrowych przez dzieci i młodzież oraz sięgania po substancje psychoaktywne przez nastolatków. Jej głównym celem jest umacnianie zdrowia młodych gdańszczanek i gdańszczan poprzez zwiększenie wiedzy na temat swojego zdrowia w zakresie życia wolnego od uzależnień.