Gdańskie Młyny - Sp. z o.o.

 

Gdańskie Młyny są znanym i cenionym producentem przetworów zbożowych. Wykwalifikowany zespół z pełną pasją i zaangażowaniem kontynuuje ponad 70-letnią tradycję śledząc nowe trendy i wychodząc naprzeciw potrzebom najbardziej wymagających klientów.

Obok sukcesu klienta, zapewnienie wysokiej, stabilnej jakości produktów oraz ich bezpieczeństwa higienicznego jest najważniejszym elementem strategii rozwoju firmy. Cały zakład produkcyjny jest zaprojektowany tak, aby wszyscy pracownicy mieli możliwość świadomego angażowania się w realizację tej strategii.

Zdobyte przez lata doświadczenia, najnowsze rozwiązania technologiczne w połączeniu z kontrolą jakości na każdym etapie produkcyjnym gwarantują najwyższą, stałą jakość naszych produktów, a także pozwalają nam na dostosowanie naszych wyrobów do indywidualnych potrzeb najbardziej wymagających przemysłowych i indywidualnych klientów z całego świata.

Mamy dostęp do jednego z najlepszych w Polsce zapleczy jakościowego rynku surowcowego, jakim są Żuławy. 
Dzięki dogodnej lokalizacji mamy możliwość w łatwy sposób importować specjalistyczny surowiec do produkcji oraz eksportować nasze produkty. Firma dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym oraz wyposażeniem niezbędnym przy produkcji bezpiecznych wyrobów.

Spółka kontynuuje ponad 70 letnią tradycję Zakładów Zbożowych „PZZ” w Gdańsku.

W roku 1993 w wyniku przekształceń gospodarczych powstały Gdańskie Młyny i Spichlerze PZZ Sp. z o.o. Po trzech latach działalności firmy 100% udziałów od Skarbu Państwa kupił inwestor zagraniczny  – spółka Hemelter Mühle GmbH.  Jeszcze w tym samym roku rozpoczęto budowę nowego młyna na Ostrowiu o wydajności 300t/d. Inwestycję zakończono w roku 1999. Oddany obiekt zalicza się do  najnowocześniejszych w Polsce. W latach 2000-2003 skoncentrowano się na rozwoju rynku oraz zapewnieniu odpowiednich standardów jakościowych.  Wdrożony został Zintegrowany System Zarządzania Jakością, uruchomiono piekarnię laboratoryjną. W roku 2003 w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku podjęto decyzję o zwiększeniu zdolności przemiałowych o kolejne 550t/d. Nowa linia została uruchomiona w czerwcu 2004 roku.

Obecnie zakład posiada 600 t/d zdolności przemiałowych.

 

https://www.gdanskiemlyny.pl

logo_gdanskie_mlyny.png