Firma BIBUS MENOS Sp. z o.o. jest polsko-szwajcarską firmą o profilu sprzedażowo-produkcyjno-usługowym. Działalność na polskim rynku rozpoczęliśmy w 1994 roku jako spółka MENOS Sp. z. o.o., po czym po kilku latach weszliśmy w skład Holdingu BIBUS. Holding działa w ponad dwudziestu krajach Europy i Azji. Dzięki temu mamy możliwość aktywnego korzystania z ponad sześćdziesięcioletniego doświadczenia oraz multikulturowego know-how Grupy BIBUS.

SUPPORTING YOUR SUCCESS – dążymy do wspierania działalności naszych klientów, pomagając im pokonywać coraz to wyższe progi efektywności prowadzonego biznesu.
Pracownicy BIBUS MENOS aktywnie realizują w praktyce to, co jest ukryte w słowie „menos” (z greckiego – usposobienie prowadzące człowieka do sukcesu).
W działaniu stawiamy na trwałe relacje z nabywcami oraz partnerami handlowymi. Obsługując Klientów priorytetem jest dla nas to, by mogli oni czuć się pewnie współpracując z nami oraz korzystając z naszych rozwiązań.

Jesteśmy dumni z naszej historii, dlatego to na niej zdecydowaliśmy się budować przyszłość. Łączenie doświadczenia z wizją innowacyjnego biznesu oraz ludźmi pełnymi pasji i zaangażowania to nasza recepta na sukces. Sukces nasz i naszych Klientów.

Naszym Klientom staramy się zapewnić kompleksową obsługę w przypadku każdego zlecenia. Na bazie produktów dostarczanych przez wyselekcjonowanych i sprawdzonych dostawców tworzymy indywidualne i systemowe rozwiązania. Jesteśmy w stanie zaprojektować, wyprodukować, wdrożyć, a następnie objąć obsługą serwisową i gwarancyjną rozwiązania sygnowane naszą marką.
Jednym z głównych fundamentów działalności BIBUS MENOS Sp. z o.o. jest sprzedaż komponentów i rozwiązań. Posiadamy w ofercie blisko 50 tysięcy artykułów dostarczanych przez kilkadziesiąt uznanych światowych marek, których jesteśmy głównym dystrybutorem na terenie Polski.

Nasza działalność sprzedażowo-produkcyjno-usługowa opiera się na następującym podziale:

Hydraulika Siłowa, Pneumatyka, Mechatronika, Automatyka, Drukarki 3D, Projektowanie, Pompy i Zbiorniki, Technika szynowa, Automatyka, Badania i Rozwój.

Oprócz działalności sprzedażowej, oferujemy również doradztwo techniczne, projektowanie oraz prototypowanie. Traktujemy zamówienie jako integralną całość - projektujemy, produkujemy i zapewniamy serwis nawet najbardziej wymagających projektów. Nasi wykwalifikowani inżynierowie projektują napędy mechaniczne, pneumatyczne, hydrauliczne, konstrukcje stalowe, specjalne wyposażenie, sprzęt do podnoszenia. Zajmujemy się również produkcją o wysokiej precyzji oraz modernizacją maszyn i urządzeń. Ochrona gwarancyjna jest zapewniana przez serwis działający na całym świecie. Prowadzimy także specjalistyczne szkolenia dla naszych Klientów z różnych dziedzin.

bibus_menos.png